13.1. Контроль за дотриманням Правил покладається на департаменти містобудування та житлово-комунального господарства Мурованокуриловецької селищної ради, санепідстанцію смт. Муровані Курилівці та Мурованокуриловецького району, Мур-Куриловецький міський відділ УМВС України у Вінницькій області, управління Муніципальної поліції Мурованокуриловецької селищної ради та на інші уповноважені особи, затвердженні рішенням виконавчого комітету Мурованокуриловецької селищної ради.

13.2. Департамент житлово-комунального господарства Мурованокуриловецької селищної ради скликає в установленому порядку наради з питань благоустрою, погоджує плани заходів та вимагає звіти (інформацію з окремих питань благоустрою) про виконані роботи, направляє Мурованокуриловецькій селищній раді, заступникам міського голови інформацію про недоліки в сфері благоустрою та пропозиції щодо їх усунення у відповідних галузях, підконтрольних відповідно до розподілу повноважень між міським головою та їх заступниками. 

13.3. Повноваження уповноважених осіб щодо здійснення контролю за виконанням Правил: 

13.3.1. Підрозділи департаменту житлово-комунального господарства Мурованокуриловецької селищної ради, працівники Муніципальної дружини, житлово-експлуатаційних підприємств міста (№№ 2, 3, 7, 11 та ЖЕК-8 ЖБК і ТзОВ «М.Ж.К.») мають право залучати спеціалістів структурних підрозділів виконавчих органів Мурованокуриловецької селищної ради, комунальних підприємств, установ та організацій, об'єднань громадян (за погодженням з їхніми керівниками) для розгляду питань у сфері благоустрою території міста, вносити приписи з вимогою усунення порушень Закону України "Про благоустрій населених пунктів" і цих Правил, складати протоколи про адміністративні правопорушення за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Здійснювати координацію діяльності державних контролюючих органів щодо дотримання на території міста вимог санітарного, екологічного законодавства та цих Правил. 

13.3.2. Уповноважені працівники департаменту житлово-комунального господарства Мурованокуриловецької селищної ради мають право контролювати стан утримання житлових будинків та прибудинкових територій за наступними напрямками: 

13.3.2.1. Стан санітарного утримання та ремонту сходових кліток, ліфтів і під'їздів; 

13.3.2.2. Переобладнання та перепланування житлових будинків, жилих приміщень, балконів і лоджій, використання їх не за призначенням; 

13.3.2.3. Стан утримання та ремонту фасадів, цоколів, будинкових покажчиків та покажчиків вулиць; 

13.3.2.4. Стан утримання та ремонту покрівель; 

13.3.2.5. Стан освітлення входів та місць загального користування житлових будинків та прибудинкових територій; 

13.3.2.6. Стан утримання та ремонту входів та виходів; 

13.3.2.7. Стан утримання та ремонту твердого покриття прибудинкових територій; 

13.3.2.8. Стан утримання та ремонту малих архітектурних форм та куточків відпочинку; 

13.3.2.9. Стан утримання та ремонту сміттєзбірників (урни, контейнери) та контейнерних майданчиків; 

13.3.2.10. Стан утримання та ремонту зливостоків і дренажів; 

13.3.2.11. Стан утримання та ремонту дитячих, спортивних і господарчих майданчиків; 

13.3.2.12. Стан утримання та ремонту пандусів та спеціальних місць для паркування автомобілів інвалідів, як категорії осіб з обмеженими можливостями; 

13.3.2.13. Стан утримання та ремонту ліфтів; 

13.3.2.14. Стан утримання та експлуатації зелених насаджень; 

13.3.2.15. Випалювання сухої рослинності, її залишків та інших відходів; 

13.3.2.16. Стан утримання інженерних мереж і споруд, відкосів та схилів і підпірних стінок; 

13.3.2.17. Стан утримання і прибирання прибудинкових територій та порушення графіків вивезення твердих, великогабаритних, рідких побутових, ремонтних, відходів; 

13.3.2.18. За фактами порушень вимог Правил утримання тварин у смт. Муровані Курилівці; 

та вносити приписи з вимогою усунення порушень Закону України "Про благоустрій населених пунктів" і цих Правил, складати протоколи про адміністративні правопорушення за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

13.4. Громадські інспектори благоустрою міста:

13.4.1.  Громадські інспектори з благоустрою міста діють на основі окремого положення. 

13.4.2. Беруть участь у проведенні спільно з працівниками органів державного контролю рейдів та перевірок додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавчих актів у сфері благоустрою та цих Правил. 

13.4.3. Проводять перевірки і складають протоколи про адміністративні правопорушення щодо порушень вимог законодавчих актів у сфері благоустрою та цих Правил і подають їх органам, уповноваженими розглядати справи про адміністративні правопорушення у порядку, передбаченому Кодексом України про адміністративні правопорушення та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють правовідносини у цій сфері.