Додаток 4

До рішення 4 сесії Мурованокуриловецької
селищної ради 23 скликання від 29.07.99

 

Символіка Герба

 

Дві стріли чорного та золотого кольору, розміщені навхрест так, що остання мовби перебиває першу символізують історично прикордонне розташування Мурованих Куриловець, яким в різні епохи доводилось відігравати роль охоронця та першого оборонця Подільського краю,  уособлюють військову вправність виявлені при цьому.

Золотий будиночок, зведений на мінеральному джерелі «Регіна»,промовляє про Муровані Курилівці, в яких розташовано завод по розливу столової води «Регіна», як місцевість відому своїми мінеральними джерелами. «Регіна», промисловий розлив якої триває вже близько століття, здобула широке визнання не лише на Поділлі, а й далеко за його межами.

Срібна стіна, передає фрагмент кладки кам’яного муру і символізує архітектурну та історико-культурну особливість містечка  - широкого використання каменю у будівництві жител та огорож, що знайшло своє відображення у назві селища, а також вказує на залишки кам’яної стіни циклопічної кладки, яка свідчить про давність заселення цієї місцевості.

Внесення до герба містечка зображення мурів робить його гербом «гласним», тобто таким, який своєю емблемою вказує на назву поселення.

Зелений колір щита символізує багатство мурованокуриловецької землі парками,садами, лісами, мирну працю на ній,надію на свободу,зя яку пролито кров не одного покоління.

Червоний – виявлені при цьому хоробрість та мужність.

Золотий та срібний – традиційно уособлюють добробут, щедрість, багатство, вірність, лицарство.

 

Авторство герба: Георгій Мельник
Юрій Савчук
Юрій Легун