5.1. Утримання елементів зовнішнього освітлення на об’єктах благоустрою реалізується балансоутримувачами відповідно до вимог чинного законодавства.

5.2. Основні вимоги до зовнішнього освітлення:

5.2.1. Рівень освітлення вулиць, доріг, площ і внутріквартальних проїздів здійснюється згідно з установленими нормативними документами.

Середня яскравість освітлення тротуарів, які примикають до проїзної частини вулиць, доріг і площ, повинна бути не менше половини середньої яскравості освітлення покриття проїзної частини цих вулиць, доріг і площ. 

5.2.2. Утримання та обслуговування мереж освітлення прибудинкових територій здійснюється їх балансоутримувачем. 

5.2.3. Норма освітлення тролейбусних маршрутів, розташованих на проїзних частинах вулиць, повинна відповідати нормі освітлення вулиць. 

5.2.4. На території автозаправних станцій і автостоянок, прилеглих до них вулиць і доріг з транспортним рухом світильники повинні встановлюватися на висоті не менше 3 м. 

Для освітлення вказаних об'єктів не допускається застосовувати прожектори, які розташовуються на дахах і навісах і спрямовані в бік вулиць або доріг. 

5.2.5. Над кожним входом у будинок або поряд з ним повинні бути встановлені світильники, які забезпечують освітлення на площадці основного входу, на запасному або технічному вході та пішохідній доріжці завдовжки 4 м біля основного входу в будинок. 

5.2.6. На територіях парків і скверів повинні встановлюватися ліхтарі освітлювання вздовж доріжок та на майданчиках. 

Кількість світлоточок визначається згідно з технічними умовами та нормами. 

5.2.7. Включення та відключення зовнішнього освітлення територій міста виконується згідно з графіком включення та виключення зовнішнього освітлення, затвердженим власником об'єктів зовнішнього освітлення з урахуванням зниження рівня природного освітлення до 20 лк або його підвищення до 10 лк, 

5.2.8. Включення та відключення приладів зовнішнього освітлення під'їздів житлових будинків, будинкових покажчиків та покажчиків вулиць, а також елементів зовнішнього архітектурного освітлення будинків і споруд виконується в режимі зовнішнього освітлення вулиць. 

5.2.9. Відсоток непрацюючих світлоточок не повинен перевищувати 5 %. 

5.2.10.  Роботи з усунення пошкоджень мереж зовнішнього освітлення проводяться невідкладно з огородженням місць проведення робіт.  

5.2.11. Усунення можливих пошкоджень мереж зовнішнього освітлення, що не загрожує безпеці мешканців, проводиться у термін не більше трьох діб з подальшим відновлення благоустрою території, в разі його порушення.

5.2.12. Зовнішнє архітектурне освітлення повинно забезпечувати у вечірній час добру видимість і виразність найбільш важливих об'єктів благоустрою і підвищувати комфортність світлового середовища міста. 

Установки архітектурно-декоративного освітлення не повинні засліплювати водіїв транспорту і пішоходів. 

5.2.13. Перелік пам'яток культурної спадщини та інших об'єктів громадського призначення для зовнішнього архітектурно-декоративного освітлення затверджується окремим переліком з встановленням окремих режимів освітлення.

5.2.14. Для забезпечення безаварійної роботи усіх елементів зовнішнього освітлення на об’єктах благоустрою проводиться їх профілактичний огляд згідно планів-графіків, затверджених балансоутримувачем. 

5.2.15. Допускається з метою одержання додаткової економії електроенергії у вечірній та ранковий темний час доби знижувати рівень освітленості. 

5.2.16. У центральній частині міста та на центральних вулицях міста (перелік додається) власники будинків та споруд зобов'язані забезпечити зовнішнє художнє освітлення їх фасадів.