3.1. Суб’єкти благоустрою при поводженні з відходами зобов’язані:

3.1.1. Вживати заходи щодо запобігання або зменшення обсягів утворення відходів, їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізацію та видалення, знешкодження та захоронення, а також з відвернення негативного впливу відходів на навколишнє природне середовище та здоров'я людини;

3.1.2. Укладати договори на вивезення (збирання, зберігання, перевезення, знешкодження, видалення і захоронення) відходів згідно з вимогами чинного законодавства;

3.1.3. Утримувати у належному санітарно-гігієнічному стані місця видалення відходів; 

3.1.4. Підтримувати чистоту об’єктів/елементів благоустрою, встановлювати урни біля входів і виходів з адміністративних, побутових, навчальних, торгових та інших будівель і споруд, біля торгових палаток, павільйонів (урни повинні утримуватися в належному технічному та естетичному стані і щодобово звільнятися від сміття до 8-ої години ранку);

3.1.5. Мати чітко визначене місце для видалення і тимчасового розміщення відходів, контейнери (ємкості) для відходів;

3.1.6. Не допускати зберігання та видалення відходів у несанкціонованих місцях чи об'єктах;

3.1.7. Не допускати змішування відходів (побутових, промислових, ремонтних, рідких, великогабаритних);

3.1.8. Відшкодовувати шкоду, заподіяну навколишньому природному середовищу, здоров'ю та майну громадян, підприємствам, установам та організаціям внаслідок порушення встановлених правил поводження з відходами, відповідно до законодавства України;

3.1.9. Не допускати забруднення екскрементами тварин тротуарів, газонів, а у разі випадків випорожнення тварин на цих територіях – терміново  прибрати  за твариною.

3.1.10. Виконувати інші обов'язки, передбачені законодавством, щодо запобігання забрудненню навколишнього  природного  середовища відходами.

3.2. Порядок поводження з відходами.

3.2.1. Порядок збирання, розміщення, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, видалення, знешкодження і захоронення відходів визначають виконавчі органи Мурованокуриловецької селищної ради шляхом виготовлення схеми санітарної очистки міста або, за її відсутності, встановлення режимів збирання, перевезення та захоронення відходів з визначенням виконавців послуг зі збирання, перевезення та захоронення відходів. 

3.2.2. Контейнери для збирання відходів повинні відповідати вимогам стандартів, їх потреба розраховується відповідно до норми накопичення у відповідній галузі господарчої діяльності. 

3.2.3. Місця (майданчики) для розміщення на прибудинкових територіях контейнерів для збору твердих побутових та великогабаритних відходів визначаються власниками/балансоутримувачами, виконавцями послуг з утримання будинку і споруд та прибудинкової території багатоквартирних житлових будинківі узгоджуються з департаментами містобудування та житлово-комунального господарства Мурованокуриловецької селищної ради, міською санітарно-епідеміологічною станцією, підприємством (виконавцем послуг із збирання, перевезення та захоронення відходів).

3.2.4. Майданчики для розміщення контейнерів для збору твердих побутових відходів повинні мати тверде покриття, огородження та вертикальне озеленення. До цих майданчиків суб’єкти благоустрою забезпечують вільний прохід та проїзд.

3.2.5. Майданчики для встановлення контейнерів повинні бути віддалені від житлових будинків, дитячих закладів, спортивних майданчиків і місць відпочинку населення на відстань не менше 20 метрів, але не більше 100 метрів. 

3.2.6. У виключних випадках, в районах сформованої забудови, де немає можливості дотримання установлених норм для місць встановлення контейнерних майданчиків, ці відстані установлюються комісією за участю представників департаментів містобудування, житлово-комунального господарства Мурованокуриловецької селищної ради, санітарно-епідеміологічної станції, житлово-експлуатаційної організації на території якої розміщений контейнерний майданчик.

3.2.7. Графіки руху спеціалізованого автотранспорту для збору відходів розробляються підприємством - виконавцем послуг зі збирання, перевезення та захоронення відходів і погоджуються з департаментом житлово-комунального господарства Мурованокуриловецької селищної ради.

3.2.8. Побутові, промислові, ремонтні відходи перевозяться спеціально обладнаними для цього транспортними засобами, які унеможливлюють засмічення території міста

3.2.9. Великогабаритні відходи вивозяться з прибудинкової території багатоквартирних будинків один раз на тиждень за встановленим графіком, погодженим з департаментом житлово-комунального господарства Мурованокуриловецької селищної ради. Власники квартир, наймачі зобов’язані виносити та складувати великогабаритні відходи у визначеному місці для тимчасового зберігання відходів напередодні ввечері чи зранку в день їх вивезення. У разі порушення цього пункту, винна особа притягується до адміністративної відповідальність, стягнення відшкодувань (економічно-обгрунтованих витрат) із виявлення та ліквідації  порушення.

3.2.10. Суб’єкти господарювання, які є виробниками небезпечних відходів, зобов’язані вести облік таких відходів та забезпечити їх видалення через спеціалізовані підприємства. Небезпечні відходи необхідно збирати роздільно від інших видів відходів та передавати їх спеціалізованим підприємствам, які отримали ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.

3.2.11. Після вивантаження відходів з контейнерів у сміттєвоз працівник підприємства - виконавця послуг, що проводить вивантаження, зобов’язаний прибрати майданчик та прилеглу (1м) територію по його периметру, якщо майданчик не має спеціальної огорожі. 

3.2.12. Спалювання відходів в контейнерах, на контейнерних майданчиках  та прибудинкових територіях забороняється. 

3.2.13. Вивіз рідких відходів здійснюється спеціалізованим транспортом за рахунок власників, наймачів будинків (квартир). Власники, наймачі забезпечують вільний під’їзд до вигрібних ям і туалетів та освітлення цих територій у темний час доби.

3.2.14. Дворові та громадські туалети повинні утримуватися їх власниками у постійній чистоті та справності, щоденно дезінфікуватись. Дворові туалети та вигрібні ями можуть розміщуватися на території присадибних ділянок згідно з існуючими будівельними нормами. 

3.2.15. Вибирання рідких нечистот і твердих осадів із каналізаційних колодязів, вигрібних туалетів та ям проводиться виключно на підставі договору зі спеціалізованим підприємством, що здійснює даний вид послуг. Видалення здійснюється безпосередньо на транспортний засіб з негайним  вивезенням цих відходів.

3.2.16. При виконанні в будинках (квартирах) ремонтних робіт ремонтні відходи щоденно вивозиться власниками, наймачами квартир (будинків), які проводять ремонт, на полігон захоронення відходів, або передаються підприємству, що здійснює свою діяльність в галузі поводження з відходами у спеціально-марковану тару чи упаковку (контейнери, мішки), у вартість яких закладено економічно обґрунтовані витрати підприємства-надавача послуг на видалення цих відходів.

3.2.17. Виконавчі органи Мурованокуриловецької селищної ради зобов’язані створити відповідні умови для запровадження в місті роздільного збирання побутових відходів. Перевезення окремих компонентів побутових відходів (пластик, скло, папір) здійснюється за ступенем їх накопичення в контейнерах.

3.2.18. Відпрацьовані паливно-мастильні матеріали, автомобільні шини, акумулятори, відпрацьоване електричне та електронне обладнання, відпрацьовані люмінесцентні лампи, інші небезпечні відходи слід збирати у спеціально відведених і обладнаних місцях для обов’язкової наступної їх утилізації відповідно до чинного законодавства.

3.2.19. Виконавці послуг з утримання будинків, споруд і прибудинкових територій житлового фонду, що перебуває у комунальній власності повинні здійснювати контроль за дотриманням графіків вивезення відході, якісним прибиранням контейнерних майданчиків, а також проводити своєчасний ремонт та відновлення контейнерів і майданчиків, на яких вони розміщуються. 

3.2.20. Відповідальність за технічний стан контейнерів для збору твердих побутових відходів та  майданчиків для розміщення контейнерів, несе їх балансоутримувач.